среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 181
home Фудбал

Ива Пројковски го положи тестот и отсуди беспрекорно финале на ЕП

Ива Пројковски го положи тестот и отсуди беспрекорно финале на ЕП

Ива Пројковски во целост го положи тестот и отсуди беспрекорно финале на Европското првенство за девојки до 19 години. Во „Сент Мирен“ во Шкотска, македонската судијка беше дел од финалниот натпревар меѓу Франција и Германија, кој заврши со победа на фаворизираните Французинки со 2-1.

Извор: gol.mk

Коронавирус