вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 160
home Фудбал

Италијанска мода – Милан ги претстави гостинските дресови (ВИДЕО)

Италијанска мода – Милан ги претстави гостинските дресови (ВИДЕО)

Милан по осум години се враќа во Лигата на Шампионите, а за гостинските натпревари „росонерите“ ќе имаат уникатен изглед со дрес кој на себе ќе има примерок кој ги поврзува шестте светски градови кои се вклучени во иницијативата „Од Милано за светот“.

Њујорк, Рио де Жанеиро, Колката, Мелбург, Наироби и Милано се градовите кои влегуваат во проектот на фондацијата, а навивачите ќе можат да гласаат за каде проектот ќе започне со развој.

Коронавирус