понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Италија повтори рекорд стар осум децении

Италија повтори рекорд стар осум децении

Италијанската фудбалска репрезентација синоќа го совлада Лихтенштајн со 5:0 во мечот од квалификациите за ЕУРО 2020.

Со оваа победа, селекцијата предводена од Роберто Манчини го повтори рекордот од пред 80 години кој изнесуваше девет победи во низа за „азурите“.

Ваква серија Италија претходно имала во периодот мај 1938 година – март 1939 година,  кога беше предводена од Виторио Поцо.

Коронавирус