четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Фудбал

ИТАЛИЈА Е НА НОЗЕ! Златан Ибрахимовиќ пресече – донесе конечна одлука!

ИТАЛИЈА Е НА НОЗЕ! Златан Ибрахимовиќ пресече – донесе конечна одлука!

Навивачите на Милан се на нозе! Златан Ибрахимовиќ донесе одлука за продолжување на договорот со „росонерите“, пренесува италијанскиот новинар Фабрицио Романо.

Шведскиот напаѓач парафираше договор со кој ќе се обврзе на лојалност кон славниот клуб до јуни 2022 година.

Договорот на 39- играчи истекува на крајот на оваа сезона, а приказната за продолжението започна многу порано, а денес доби појасна слика.

Да потсетиме, ексцентричниот напаѓач оваа сезона постигна 15 гола на 17 натпревари во Серија А.
а

Коронавирус