понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 162
home Фудбал

ИСТОРИЈА: Македонската химна прв пат се слушна на ЕП (ВИДЕО)

ИСТОРИЈА: Македонската химна прв пат се слушна на ЕП (ВИДЕО)

Доколку евентуално има некој кој вчера не го гледаше натпреварот на Македонија и Австрија, еве можност да види, а останатите да се потсетат како изгледаше интонирањето на македонската химна на Европското фудбалско првенство.

Македонија прв пат во својата историја настапува на ова континентално натпреварување и за прв пат на истото се интонирање македонската химна.

Големиот број навивачи на трибините, како и фудбалерите во еден глас ја пееја македонската химна.

Коронавирус