сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Испрати моќна порака: Што значи новата фризура на Погба?

Испрати моќна порака: Што значи новата фризура на Погба?

Пол Погба е познат по своите чудни фризури и често бојадисување на косата, па денеска на дуелот помеѓу Манчестер јунајтед и Бормут конечно излезе со стајлинг кој значи нешто.

На косата го има направено логото на познатото движење „Црните животи се важни“, кое се рашири низ целиот свет и стана симбол против расизмот.

Коронавирус