петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Фудбал

Иско сака да се обиде во друга лига

Иско сака да се обиде во друга лига

Франциско Аларкон, агент и татко на играчот за врска на Реал Мадрид, Иско, потврди дека неговиот син сака да се пресели во друга лига.

– Во моментов немаме понуди, но Иско сака да се обиде да игра во друга лига. Секако нема да биде проблем и ако остане во Реал, но преферира друг предизвик, соопшти Аларкон во интервју за „ Cadena SER“.

Раководството на Реал сака да добие 60-70 милиони евра за 28-годишниот фудбалер.

Коронавирус