сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 120
home Фудбал

Иско подготвен да го напушти Реал, само доколку оди во англиски клуб

Иско подготвен да го напушти Реал, само доколку оди во англиски клуб

Играчот од средниот ред на Реал, Иско има намера да го напушти клубот во зимскиот преоден рок. Дваесет и седумгодишниот Шпанец реши да го напушти мадридскиот клуб по средбата со селекторот Зинедин Зидан, пренесува „АС“.

Сепак, Иско би го сменил Реал само со клуб од првенството на Англија. Претходно, интерес за играчот објавија Арсенал и Манчестер јунајтед.

Во тековната сезона, Иско играше за Реал Мадрид на четири натпревари, на кои немаше забележителен ефект.

Неговиот договор со клубот на Мадрид важи до 2022 година.

Порталот трансфермаркт ја проценува цената на фудбалерот на 60 милиони евра. 

Коронавирус