петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Исфрлен од тимот откако ја заведувал девојката на соиграчот- скандалот да биде поголем медиумите објавија страшен детаљ за фудбалерот

Исфрлен од тимот откако ја заведувал девојката на соиграчот- скандалот да биде поголем медиумите објавија страшен детаљ за фудбалерот

Фудбалерот на МЛС тимот, Атланта Јунајтед, Езекиел Барко е исфрлен од тимот пред мечот со ДС Јунајте поради тоа што ја заведувал девојката на својот соиграч Брендон Васкез.

La confianza en sí mismo es el primer secreto del éxito. ⚽?

A post shared by Esequiel Barco (@barco.ezequiel) on

Иако тренерот на Атланта, Тата Марино објави дека на Барко не смета поради недисциплина, американските медиуми тврдат дека Барко влегол во ромасна со Алиси Моникуе, девојката на Брендон.

Скандалот е уште поглем ако се знае дека иако Барко има 19 години, веќе е оженет со Миком Ромеро.

Siempre juntos te amo??

A post shared by Esequiel Barco (@barco.ezequiel) on

Sos todo lo que está bien mi amor ? te amo ?❤

A post shared by Esequiel Barco (@barco.ezequiel) on

Коронавирус