вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 132
home Фудбал

Интервју на Пандев за „Беин спортс“ со Турчинка која го прашува на македонски јазик

Интервју на Пандев за „Беин спортс“ со Турчинка која го прашува на македонски јазик

И пред Европско и за време на Европско и после Европско, капитенот не може глава да крене од интервјуа. Цела Европа го бара, па почнаа и на нашки да му зборат странските новинари.

Телевизискиот гигант Беин Спортс кој има глобална мрежа на спортски канали во 13 земји на четири континенти и кој е во сопственост на претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи, оди во етер на арапски, англиски, шпански, француски и турски јазик.

Последната јазична верзија во еден момент од турска стана македонска, а заслугите одат кај шармантната Сејхан Шашко која има потекло од Охрид.

Убаво е и да се гледа и да се слуша нејзиното 6 минутно интервју со течен македонски јазик.

Инстаграмот на турската водителка на кој има интервју и со Игор Ангеловски на англиски.

 

Коронавирус