четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Фудбал

Интер со победа после еден месец

Интер со победа после еден месец

По голем пресврт и негатива од два гола, тимот на Интер попладнево извојува победа над Торино со 4:2 во 8. коло од Серија А.

„Нероазурите“ победија за прв пат по четири натпревари на сите турнири. Последен пат тимот на Антонио Конте забележа триумф на 24 октомври на натпреварот против Џенова со 2:0.

Интер со 15 бода е на 5. место на табелата во Италијанскиот фудбалски шампионат.

Коронавирус