понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 58
home Фудбал

Интер се надева дека ќе го задржи Мартинез

Интер се надева дека ќе го задржи Мартинез

Раководството на Интер има намера да му понуди нов договор на напаѓачот на тимот, Лаутаро Мартинез, пренесува „Тутоспорт“.

„Неро-азурите“ немаат намера да го пушти аргентинскиот играч да замине во Барселона, а тие сакаат да го убедат да остане во Милано нудејќи му годишна плата од седум милиони евра.

Покрај тоа, Интер планира да ја исклучи од новиот договор клаузула за висината на надоместокот, која е присутна во тековниот договор во износ од 111 милиони евра. (МИА)

Коронавирус