недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 73
home Фудбал

Интер промовираше уште еден дрес за новата сезона: Навивачите не се нешто премногу воодушевени

Интер промовираше уште еден дрес за новата сезона: Навивачите не се нешто премногу воодушевени

Интер денеска на официјалната веб страница го претстави изгледот на третата гарнитура дресови за оваа сезона.

Во Интер направија одлична работа во однос на домашните и гостинските комплети дресови за оваа сезона, но сега изненадија многумина со нивниот дизајн.

Клубот од Меаце го објави изгледот на новите дресови, но навивачите не се премногу воодушевени од нивниот изглед.

Најк подготви многу интересен дизајн во кој доминира црната боја, но покрај тоа, се издвојуваат зелената, жолта и портокалова боја, кои некако не припаѓаат на овој дрес.

Локални избори 2021