четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 82
home Фудбал

Интер потпиша договор со Санчез

Интер потпиша договор со Санчез

Интер го официјализира договорот за трансфер на напаѓачот Алексис Санчез. Манчестер јунајтед се откажа од правата на играчот, се објавува на веб-страницата на клубот од Милано.

Договорот со 31-годишниот Чилеанец се пресметува до 2023 година.

Во сезоната 2019/20, Санчез одигра 30 натпревари за Интер, со четири гола и 10 асистенции на негова сметка.