четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 151
home Фудбал

Интер подготвил богата понуда за најскапиот македонски фудбалер

Интер подготвил богата понуда за најскапиот македонски фудбалер

Италијанските медиуми објавија дека фудбалерот на Парма, Дејан Кулушевски привлекол големо внимание на гигантите Интер, Милан и Јувентус.

Сепак, најголем интерес за несудениот Македонец Кулушевски покажал Антонио Конте, кој сака да го види во екипата на Интер, а за тоа подготвен е да плати 40 милиони евра.

Кулушевски има само 19 години, па тој потекнува од Македонија, но реши да игра за репрезентацијата на Шведска.

 

Извор: Спорт 1

Коронавирус