сабота, 28. март 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Интер подготвен да плати 35 милиони евра за Швеѓанецот со македонско потекло

Интер подготвен да плати 35 милиони евра за Швеѓанецот со македонско потекло

Играчот од средниот ред на Парма, Дејан Кулушевски, изнајмен од Аталанта, може наскоро да замине во Интер, пренесува „Кориере дела Сера“.

Според медиумот, Интер се согласил да и плати на Аталанта 35 милиони евра за 19-годишниот Швеѓанец со македонско потекло.

Миланскиот клуб посакува да го реализира трансферот во јануари, но проблем е тоа што тој е изнајмен на Парма до крајот на сезоната.

Деветнаесет годишниот Кулушевски оваа сезона досега има 15 настапи во Серија А, на кои постигна три гола и забележа пет асистенции.