понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 170
home Фудбал

Интер од спонзорите ќе добие 63 милиони евра доколку влезе во ЛШ

Интер од спонзорите ќе добие 63 милиони евра доколку влезе во ЛШ

Калчолигашот Интер ќе добие 63 милиони евра во случај да избори учество во Лигата на шампионите, информира „Ла газета дело спорт“.

Според информацијата во италијанскиот весник, во договорите на клубот со спонзорите „Пирели“, „Најк“ и „Сунинг“ стои можност клубот да заработи до 63 милиони евра за влез во елитното натпреварување.

Пред одигрување на последното коло во Серија А, „неро-азурите“ се на 4.место. Во последниот натпревар од шампионатот се среќаваат со Емполи и во случај на победа ќе обезбедат квалификации за ЛШ.

Коронавирус