недела, 26. јануари 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Интер нема да го продаде Икарди на Јувентус

Интер нема да го продаде Икарди на Јувентус

Претседателот на Интер, Стивен Жанг рече дека нема да го продаде напаѓачот Мауро Икарди во Јувентус.

– Во фудбалот никогаш не може да се каже никогаш во однос на Јувентус, но во овој случај нема шанси Икарди да се пресели во Торино. Ние преговараме за продолжување на договорот, но нашата филозофија е дека тимот е секогаш поважен од индивидуалните луѓе, изјави Жанг.

За потсетување на Аргентинецот неодамна му беше одземена капитенската лента.

Оваа сезона, 25-годишниот Икарди играше на 28 натпревари на сите турнири, постигнува 15 гола. Вкупно за Интер има 210 настапи и 122 гола.