сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 86
home Фудбал

Интер нема да ги казни играчите кои беа дел од забавата на Лукаку

Интер нема да ги казни играчите кои беа дел од забавата на Лукаку

Новиот италијански фудбалски шампион Интер Интер нема  да ги казни четворицата играчи кои биле дел од роденската забава на Ромело Лукаку.

Иако се најавуваа санкции според информациите од Италија управата на Интер ќе им прости на Лукаку, Јанг, Перишиќ и Хакими, кои биле дел од забавата.

Сите четири играчи биле дел од роденската забава на голгетерот која  полицијата ја прекинала забавата.

Сите играчи биле пријавени, но освен глобата кон полицијата, Интер нема да им изрекува дополнителни казни кон овие фудбалери.

ЕУРО 2020

Македонија