петок, 3. декември 2021. Вести денес: 106
home Фудбал

Интер му ја помати работата на Реал Мадрид со Ериксен

Интер му ја помати работата на Реал Мадрид со Ериксен

Италијанскиот прволигаш Интер е заинтересиран за Ериксен.

Покрај интересот и од Реал Мадрид, Интер сака да се вклучи во трката за играчот на Тотенхем, пишува Gazzetta

За тоа да се случи потребни се околу 60-70 милиони евра. Ериксен има уште 1 година договор со екипата и стави до знаење на управата на Тотенхем дека сака нови предизвици и дека е отворен за трансфери.

Дали ова ќе биде првиот поклон за Конте?

 

Коронавирус