недела, 5. јули 2020. Вести денес: 18
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Интер му ја одзема капитенската лента на Икарди

Интер му ја одзема капитенската лента на Икарди

Фудбалерот на Интер, Мауро Икарди веќе нема да биде капитен на тимот. Прес-службата на клубот објави дека голман Самир Хандановиќ е назначен за нов капитен.

Причините за оваа одлука не се соопштени.

За потсетување, напаѓачот не се согласи на нов договор со „неро-азурите“.

Икарди бара 7,5 милиони евра годишно, без да ги земе предвид бонусите. Таквата плата би го направила втор најплатен играч во Серија А по Кристијано Роналдо од Јувентус.

Сегашниот договор на Аргентинецот со Интер истекува на 30 јуни 2021 година. откупната клаузула за предвремен раскин на договорот изнесува 110 милиони евра.

Парламентарни избори 2020