вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 45
home Фудбал

Интер Мајами му нуди на Модриќ двојно поголема плата од сегашната

Интер Мајами му нуди на Модриќ двојно поголема плата од сегашната

Американскиот фудбалски клуб Интер Мајами кој е во сопственост на Дејвид Бекам, излезе со примамлива понуда за уграчот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ. Клубот од Флорида е подготвен на Хрватот да му ја зголеми двојно сегашната плата која се движи од 10 до 14 милиони евра годишно.

Истото важи и за напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Единсон Кавани, за кого е заинтересиран Интер Мајами.

Сепак, сезоната во американската МЛС лига почнува во март, а договорот на Уругваецот истекува во текот на летото.

Коронавирус