четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 29
home Фудбал

Интер ќе започне преговори за продолжување на договорот со Брозовиќ

Интер ќе започне преговори за продолжување на договорот со Брозовиќ

Италијанскиот фудбалски шампион Интер планира да го продолжи договорот со играчот за врска Марсело Брозовиќ, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, раководството на „нероаѕурите“ ќе почне да преговара со застапниците на 28-годишниот Хрват по октомвриската пауза за натпреварите на репрезентациите.

Брозовиќ игра за Интер од јануари 2015 година. Во сезоната 2021/22, фудбалерот одигра девет натпревари и забележа една асистенција. Актуелниот договор на играчот е со важност до крајот на јуни 2022 година.

Интер исто така преговара за нов договор со напаѓачот Лаутаро Мартинез.

Локални избори 2021