петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Интер ќе плати пет милиони евра за Жиру

Интер ќе плати пет милиони евра за Жиру

Напаѓачот на Челси, Оливие Жиру наскоро ќе се пресели во Интер, тврди „Ла Газета дело спорт“. Двете страни се договорија за деталите. Клубот од Милано ќе плати за Французинот пет  милиони евра плус 1,5 милиони како разни бонуси.

Жиру ќе потпише договор за 2,5 сезони со плата од четири милиони годишно.

Оваа сезона Жиру настапи на пет натпревари во Премиер лигата и на еден натпревар во Лигата на шампионите.

Коронавирус