понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 80
home Фудбал

Интер ја совлада Парма со пресврт во самиот финиш

Интер ја совлада Парма со пресврт во самиот финиш

Во дуел со кој се комплетира 28 коло од Италијанското фудбалско првенство, Интер синоќа ја победи Парма на гостински терен со 2:1.

„Неро-азурите“ до трите бода стигнаа со два гола постигнати во последните десет минути преку Стефан де Фрај и Алесандро Бастони. Стрелец на погодокот за Парма беше Жервињо.

Парма со 39 бода го зазема осмото место на табелата, додека Интер е трет со 61 бод. Тимот од Милано заостанува осум бода зад лидерот Јувентус.

Коронавирус