сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 45
home Фудбал

Интер и Милан во битка за Матео Ковачиќ

Интер и Милан во битка за Матео Ковачиќ

Градските ривали, Интер и Милан ќе влезат во спор околу привлекувањето на играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Матео Ковачиќ, пишува „Калчомеркато“.

Според информациите, „нероазурите“ се фаворити за потписот на хрватскиот репрезентативец, кој е високо ценет од Зинедин Зидан.

Сепак, францускиот тренер е подготвен да се раздели со играчот од средниот ред, доколку стигне добра понуда.

Ковачиќ играше за Интер до 2015 година, кога се пресели во „кралскиот“ клуб.

Коронавирус