четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 136
home Фудбал

Интер го смени главниот спонзор за прв пат по 26 години

Интер го смени главниот спонзор за прв пат по 26 години

Италијанскиот фудбалски шампион Интер најави промена на генералниот спонзор. Од претстојната сезона, логото на дресовите на Интер ќе биде апликацијата Socios.com.

Според „Фудбал Италија“, договорот е вреден 20 милиони евра годишно.

Да потсетиме дека последните 26 години (од 1995 година) титуларен спонзор на Интер е производителот на автомобилски гуми „Пирели“.

Минатата сезона Интер стана шампион на Италија за прв пат по 11 години.

Коронавирус