сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 108
home Фудбал

Интер го продава Де Фрај на Островот

Интер го продава Де Фрај на Островот

Италијанскиот првак Интер го продаде Ашраф Хакими на ПСЖ за 70 милиони евра, но се уште ги нема подмирено книгите за финансискиот фер-плеј на УЕФА. Мора да се раздели најмалку со уште една ѕвезда, а новиот тренер Симоне Инзаги и раководството н клубот размислуваат која опција е најдобра.

Најмногу понуди пристигнуваат за напаѓачите Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинез, но Интер сака да го задржи овој тандем за одбрана на „скудетото“.

Изборот се чини дека падна на Стефан Де Фрај, дефанзивецот кој би можел да се пресели во Премиер – лигата. За него има интерес од Тотенхем, а во трката би можел да влета и Челси.

Коронавирус