понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 118
home Фудбал

Интер гази сигурно кон титула во Италија

Интер гази сигурно кон титула во Италија

Италијанскиот фудбалски прволигаш Интер направи голем чекор кон освојување на шампионската титула во Серија А, откако попладнево триумфираше на домашен терен над Каљари со 1:0.

Голот вреден победа го постигна Матео Дармијан во 77 минута, на асистенција на Ашраф Хакими.

На осум кола до крајот на италијанското првенство, првопласираниот Интер има дури 11 бодови предност пред градскиот ривал Милан на второто место.

Коронавирус