вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 153
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Иниеста излезе со став: Дали Барса може да го добие Реал во Ел Класико, а подоцна и титулата

Иниеста излезе со став: Дали Барса може да го добие Реал во Ел Класико, а подоцна и титулата

Легендата на Барселона, Андрес Иниеста, го даде својот став околу шансите на Барса за титулата во Примера оваа сезона.

Иако многумина ги отпишаа, сепак Барселона се уште има шанси за титулата, бидејки сезоната е во рана фаза и се е можно.

„Како поранешен играч на Барселона, тешко е да се анализира ситуацијата бидејки има многу различни приказни надвор од клубот, додека бев дел од клубот, сега ќе можев пореално да се процени“.

„Барселона е секогаш оптимист, посебно сега пред Ел Класико. Со нетрпение го очекуваат натпреварот, нивниот тим одигра добро и победи последното коло. Барселона го има тимот кој може да го добие Ел Класико, па и Примера сезонава, се надевам дека ќе ги освојат бодовите против Реал“, истакна Иниеста.

Дербито се игра во недела на 24 октомври, на „Камп ноу“ од 16:15 часот.