сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Фудбал

Иниеста го продолжи договорот со Висел Коби до 2023 година

Иниеста го продолжи договорот со Висел Коби до 2023 година

Играчот за врска на Висел Коби, Андрес Иниеста го продолжи договорот со клубот, соопшти прес-службата на тимот.

Новиот договор на 37-годишниот играч со јапонскиот клуб се пресметува до летото 2023 година.

Минатата сезона Висел Коби заврши на 14. место во поредокот. Шпанецот постигна четири гола и шест асистенции.

Иниеста игра за Висел Коби од 2018 година, каде се пресели од Барселона.

Коронавирус