недела, 24. септември 2023. Вести денес: 22
home Фудбал

Инфантино: Најдоброто светско првенство во историјата

Инфантино: Најдоброто светско првенство во историјата

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, и се заблагодари на Русија за организацијата на Мундијалот за кој рече дека била на највисоко ниво.

– Ова првенство покажа дека Русија е навистина фудбалска земја. Ви благодарам, Русија, за организацијата на најдоброто Светското првенство во историјата, изјави Инфантино.

Мундијалот во Русија почна на 14 јуни и завршува денеска со финалето меѓу Хрватска и Франција (почеток 17 часот).