сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 94
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Имобиле постигна 27 голови по 25 кола и го повтори рекордот во Серија А

Имобиле постигна 27 голови по 25 кола и го повтори рекордот во Серија А

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, постигна гол на денешниот натпревар во италијанскиот шампионат против Џенова (3:1). За 30-годишниот напаѓач ова беше 27. погодок по 25 одиграни кола во Серија А Имобиле, со што го повтори рекордот на Антонио Ангелило, кој го постави во сезоната 1958/59.

Имобиле е лидер на списокот на стрелци во првенството пред Кристијано Роналдо од Јувентус кој досега има дадено 21 гол.

Коронавирус