четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 138
home Фудбал

Имобиле по триумфот над Зенит се надева на пласман во плејофот на Лигата на шампионите

Имобиле по триумфот над Зенит се надева на пласман во плејофот на Лигата на шампионите

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, по синоќешната победа над Зенит со 3:1 во Лигата на шампионите во Зенит, очекува неговиот тим да стигне до плејофот.

Имобиле кој беше двоен стрелец на овој меч рече дека игра со сета своја страст.

– Јас секогаш играм со сета страст. Сакав добро да ја завршам својата работа. Историјата на овој клуб ја напишаа многу играчи и многу вреди да бидам меѓу нив. Морам да им се заблагодарам на соиграчите, благодарение на чија игра имам доволно можности да се докажам и да постигнам погодок. Сега одиме во Дортмунд за да си обезбедиме поминување на групата, истакна Имобиле.

По четири кола во Ф-групата, води Борусија Дортмунд со 9 бода, Лацио има 8, Клуб Бриж 4, Зенит 1.

Во плејофот одат двете првопласирани екипи.

Коронавирус