понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Имобиле не тренира поради покачена температура

Имобиле не тренира поради покачена температура

Најдобриот стрелец во Италијанскиот фудбалски шампионат не тренира со Лацио заради зголемена телесна температура. Тој го пропушти вчерашниот тренинг и не се знае кога ќе се врати на обврските.

Тренерот Симоне Инзаги се надева дека играчот ќе му биде на располагање за средбата со Болоња в сабота.

Триесет годишниот Имобиле постигна 27 голови на 25 натпревари во Серија А и го предводи списокот на стрелци.

За потсетување, Италија има појава на коронавирус. Веќе се заразени околу 300 луѓе, а седуммина починаа. Голем број натпревари од 25. коло во Серија А беа одложени, а повеќето од натпреварите од 26. коло ќе се одржат без гледачи.

Парламентарни избори 2020