четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 59
home Фудбал

Имало и „трето полувреме“: Српски навивач го нападнал Џака (ВИДЕО)

Имало и „трето полувреме“: Српски навивач го нападнал Џака (ВИДЕО)

Еден од најинтересните моменти на Светското првенство во Русија сигурно ќе биде оној кога Гранит Џака и Џердан Шаќири летаа орли на натпреварот против Србија.

Добија и минимална казна за тоа, но во финишот од Мундијалот излезе видео на кое се гледа дека Џака имал проблем и со српските навивачи на трибините.

При излегувањето од теренот, еден од нив со жестоки пцовки му се обраќа на швајцарскиот репрезентативец на што и овој не му останува должен.

Коронавирус