четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Илкај Гундоган го напушта Сити

Илкај Гундоган го напушта Сити

Илкај Гунгдоан по крајот на сезоната ќе го напушти Манчестер Сити. Договорот на играчот од средниот ред со „граѓаните“ истекува следната година, но клубот не е подготвен да го задржи и следната сезона, поради што му беше кажано дека е слободен да ја промени средината ова лето, вака барем пренесуваат англиските медиуми.

Засега не е познато каде ќе ја продолжи кариерата, но би можел да се врати во германската Бундес лига. Гундоан пристигна во Манчестер Сити во 2016 година од Борусија Дортмунд, а трансферот изнесуваше 27.000.000 евра.

Коронавирус