недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Икарди побарал 8 милиони на сезона, за да го облече дресот на Наполи

Икарди побарал 8 милиони на сезона, за да го облече дресот на Наполи

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди постави високи финансиски услови на Наполи, тврди „Калчомеркато“.

Аргентинецот побарал плата од 8 милиони евра годишно, што е проблем за вицешампионот на Италија.

Тренерот на „нероазурите“, Антонио Конте веќе изјави дека нема да смета на 26-годишниот Аргентинец во новата сезона.

Во минатата 2018/19, Икарди зеде учество во 37 натпревари во кои постигна 17 гола и запиша 5 асистенции.

Коронавирус