понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 153
home Фудбал

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Напаѓачот Гонзало Игуаин официјално стана играч на тимот на Интер Мајами. Клубот од МЛС потпиша договор со 32-годишниот Аргентинец, се наведува на веб-страницата на тимот.

Игуаин претходно играше за Јувентус од 2016 година, со прекини на позајмица во Милан и Челси. Со Јувентус, тој го освои италијанскиот шампион трипати и Купот на земјата двапати.

Вкупно Игуаин одигра 149 натпревари за тимот од Торино, постигна 66 гола и 16 асистенции.

Коронавирус