понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Играчот на Билбао постави нов рекорд, 5 години без пропуштен натпревар во Ла Лига

Играчот на Билбао постави нов рекорд, 5 години без пропуштен натпревар во Ла Лига

Дуелот на Атлетик Билбао и Алавес влезе во историјата на шпанскиот елитен фудбал.

Баскијците на „Сан Мамеш“ победија до 1:0 но во прв план изби остварувањето на нивниот напаѓач.

Инаки Вилијамс го одигра 203 меч во низа во Ла Лига, а серијата ја започна во април 2016 година.

Со ова тој влезе во историјата на Ла Лига.

Коронавирус