вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 129
home Фудбал

Играчите на Шериф како туристи се појавија на „Џузепе Меаца“ (ВИДЕО)

Играчите на Шериф како туристи се појавија на „Џузепе Меаца“ (ВИДЕО)

Шериф е најголемиот хит по првите две кола во Лигата на шампионите, но фудбалерите на молдавскиот тим не ја кријат импресионираноста кога гостуваат на легендарните стадиони.

По победата над Шахтар и сензацијата која ја направија на Бернабеу, Бобан Николов и неговите соиграчи имаат нов предизвик, Шериф вечерва му гостува на Интер.

Интересно беше да се види првото појавување на фудбалерите на Шериф на „Џузепе Меаца“. Речиси сите играчи со телефоните во рака излегуваат од тунелот, снимаа и го коментираа стадионот.

Буквално изгледаа како туристи кои се на тура на „Џузепе Меаца“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sky Sport (Italia) (@skysport)

Коронавирус