петок, 5. март 2021. Вести денес: 77
home Фудбал

Играчите на ПСЖ одржаа луди трки со камили (ВИДЕО)

Играчите на ПСЖ одржаа луди трки со камили (ВИДЕО)

Прес-службата на францускиот фудбалски шампион ПСЖ објави видео од тимот во Катар. Нејмар, Тиаго Силва, Марко Верати, Анхел Ди Марија, како и други играчи и тренерите Томас Тухел и Зуман Камара учествуваа на трки со камили.

Сите ги управуваа своите животни преку радио станици.

Камилите на Нејмар и Тухел победија на трката. Освоените 50 илјади евра ќе бидат донирани во добротворни цели.

Коронавирус