недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Иднината на Азар во Челзи зависи од тоа кој ќе биде нов менаџер

Иднината на Азар во Челзи зависи од тоа кој ќе биде нов менаџер

удбалерот на Челзи, Еден Азар, призна дека неговата иднина во клубот зависи од тоа кој ќе биде новиот тренер.

Белгиецот исто така сака тимот да се засили за следната сезона и да биде конкурентен за трофејот.

– Мојата иднина зависи од тоа кој ќе стане тренер. Би сакал да го знам тоа. Но, сега сум фокусиран на Светското првенство. Ако има било какви новости, нови играчи, тренер, секогаш е подобро да се биде во тек со тоа. Сакам да видам играчи кои се способни да го подигнат нивото на Челзи следната сезона, изјави Азар.

(Миа)

Коронавирус