петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 114
home Фудбал

Идеалниот тим на Л’Екип за 2020 година БЕЗ МЕСИ

Идеалниот тим на Л’Екип за 2020 година БЕЗ МЕСИ

Францускиот спортски весник Л’Екип го претстави идеалниот тим за 2020 година. Во него нема место за капитенот на Барселона и еден од најдобрите фудбалери на светот изминатите петнаесетина години, Лионел Меси.

Составот на Л’Екип изгледа вака:

Голман: Мануел Нојер (Баерн Минхен);

Дефанзивци: Алфонсо Дејвис (Баерн), Серхио Рамос (Реал Мадрид), Вирџил ван Дајк (Ливерпул), Трент Александар-Арнолд (Ливерпул);

Играчи за врска: Тијаго Алкантара (Баерн / Ливерпул), Џошуа Кимих (Баерн Минхен), Кевин де Брујн (Манчестер сити), Нејмар (ПСЖ);

Напаѓачи: Кристијано Роналдо (Јувентус), Роберт Левандовски (Баерн Минхен). (МИА)

Коронавирус