петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Фудбал

Ибрахимовиќ запрел моторџија на пат кон Сан Ремо зашто заглавил во метеж! (видео)

Ибрахимовиќ запрел моторџија на пат кон Сан Ремо зашто заглавил во метеж! (видео)

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ задоцни дури три часа на музичкиот фестивал Сан Ремо затоа што на автопатот имало сообраќајна несреќа и тој заглавил во метежот.

Сепак, Ибрахимовиќ успеал да најде начин како да стигне на фестивалот, откако запрел моторџија и со него се возел околу 60 километри.

„Ако фестивалот не дојде кај Златан, тогаш Златан ќе дојде на фестивалот“, кажа Ибрахимовиќ во свој стил.

Коронавирус