понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 142
home Фудбал

Ибрахимовиќ нема да му помогне на Милан во натпреварот од Лигата на шампионите против Атлетико

Ибрахимовиќ нема да му помогне на Милан во натпреварот од Лигата на шампионите против Атлетико

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ нема да може да му помогне на тимот во натпреварот од групната фаза на Лигата на шампионите против Атлетико, објави „Ла Газета дело Спорт“.

Според италијанскиот весник, 39-годишниот напаѓач кој закрепна од повредата на Ахиловата тетива, е ангажиран да тренира одделно од општата група. Швеѓанецот нема да може да учествува на натпреварот од Лигата на шампионите и ќе се врати во тимот по меѓународната пауза.

Натпреварот од 2. коло од групната фаза на Лигата на шампионите Милан – Атлетико ќе се одигра утре (28 септември), на стадионот „Сан Сиро“ во Милано.

Во првото коло, Милан загуби од Ливерпул со 3:2, додека Атлетико Мадрид одигра 0:0 со Порто. (МИА)

Локални избори 2021