петок, 7. август 2020. Вести денес: 129
home Фудбал

Ибрахимовиќ најави продолжување на кариерата во Италија

Ибрахимовиќ најави продолжување на кариерата во Италија

Фудбалерот Златан Ибрахимовиќ изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб.

Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен агент.

– Се приклучам на клубот, кој треба да се врати на победничкиот пат, кој треба да ја ажурира историјата и да се бори против секого и сешто. Ова е единствениот начин да ја најдам потребната мотивација повторно да ве изненадам. Не станува збор само за избор на тим, туку има и други фактори што треба да се земат предвид, вклучително и интересите на моето семејство. Се гледаме наскоро во Италија, изјави Ибрахимовиќ.

За потсетување, италијанските медиумите претходно објавија дека интерес за шведскиот фудбалер покажуваат Наполи и Милан.

Коронавирус