сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 54
home Фудбал

Ибрахимовиќ може да се врати во Милан

Ибрахимовиќ може да се врати во Милан

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ, може да се врати во Милан, пренесува „Марка“.

Како што објави шпанскиот весник, ова е најверојатната опција за 38-годишниот Швеѓанец кој претходно навести дека ќе се врати во Шпанија.

Ибрахимовиќ играше за Милан од 2010 до 2012 година. Како дел од „росо-нерите“, тој помина 85 натпревари и постигна 56 голови.

Оваа сезона Ибрахимовиќ учествуваше на 31 натпревар, во кој постигна 31 погодок и забележа осум асистенции. Неговиот договор со американскиот клуб истекува на крајот на годината.