среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 158
home Фудбал

Ибрахимовиќ може да го пропушти почетокот на сезоната

Ибрахимовиќ може да го пропушти почетокот на сезоната

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ може да го пропушти почетокот на новата сезона поради повредата на левото колено, информира „Ла Газета дело Спорт“.

Триесет и деветгодишниот Швеѓанец се повреди на натпреварот од 35. коло од последната сезона на италијанското првенство против Јувентус (3:0).

Како што е наведено, клубот не сака да ризикува и ќе му даде повеќе време на играчот да закрепне. Најверојатно, тој ќе се врати на терените во септември, по пауза за репрезентативните настапи.

Во првото коло од сезоната 2021/22 во Серија А, Милан ќе се соочи со Сампдорија. Ибрахимовиќ минатата сезона одигра 27 натпревари за Милан, постигнувајќи 17 гола и три асистенции.

Локални избори 2021