петок, 30. септември 2022. Вести денес: 27
home Фудбал

Ибрахимовиќ може да го пропушти натпреварот со Удинезе – се здоби со повреда, еве ги деталите

Ибрахимовиќ може да го пропушти натпреварот со Удинезе – се здоби со повреда, еве ги деталите

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ може да го пропушти натпреварот од 25. коло во италијанскиот шампионат со Удинезе поради повреда, тврди „Ла Газета дело Спорт“.

Според италијанскиот весник, 39-годишниот Швеѓанец има повреда на левиот колк. Наскоро тој ќе биде подложен на лекарски преглед, по што ќе стане позната тежината на повредата.

За потсетување, на натпреварот од 24-то коло во Серија А, Ибрахимовиќ беше заменет во 56. минута.

Натпреварот од следната рунда во италијанскиот шампионат Милан – Удинезе ќе се одржи на 3 март во Милано.

Коронавирус